Makijaż ma na celu podkreślić naszą urodę i nadać twarzy witalności, której może zabraknąć m.in. z powodu zmęczenia. Odpowiednio stosowany pozwala uwydatnić atuty. Jednym z takich rodzajów charakteryzacji jest makijaż rozświetlający, który cieszy się coraz większą popularnością.
Czym jest makijaż rozświetlający
Rozświetlający makijaż dzienny bywa określany mianem strobingu, czyli modelowania twarzy za pomocą efektów połysku. Jest to sposób uwielbiany przez makijażystów i stylistów. Rozwiązanie to zakłada nie tylko wyeksponowanie kości policzkowych, ale również powiek i ust. Główny kosmetyk stanowi tu rozświetlacz, który daje szerokie możliwości w konturowaniu twarzy, nadaje jej blask oraz doskonale odświeża. Rozwiązanie to różni się więc od tradycyjnego modelowania, które oparte jest na wykorzystaniu jasnych i ciemnych barw.
Makijaż rozświetlający krok po kroku
Makijaż rozświetlający nie stanowi tajemnego elementu sztuki charakteryzacji. Do jego wykonania posłużą Ci produkty, których w większości używasz na co dzień. Wystarczy więc zaopatrzyć się w dobrej jakości rozświetlacz i zapoznać się z podstawami właściwie wykonanego strobingu. Jak osiągnąć subtelny efekt makijażem rozświetlającym?
1. Wyczyszczenie i nawilżenie twarzy
Podstawą każdego makijażu rozświetlającego jest dokładne umycie i delikatne osuszenie twarzy. Po wykonaniu tej czynności należy użyć kremu nawilżającego (najlepiej z efektem matującym) oraz bazy pod makijaż.
2. Nałożenie podkładu i pudru
Następnym krokiem będzie wyrównanie kolorytu skóry za pomocą podkładu. Pamiętaj, aby użyć go z umiarem – w ilości, która nie będzie obciążała skóry, a pozwalała na jej oddychanie. Utrwalenie podkładu będzie stanowił delikatny puder – w kamieniu lub sypki.
3. Zastosowanie rozświetlacza
Pora na główny element strobingu – rozświetlacz. Warto pamiętać o jednej zasadzie – powinien być dobrany do naturalnego odcienia skóry. Możemy też jednak zaszaleć! Dobrym rozwiązaniem na makijaż rozświetlający wieczorowy będzie użycie kosmetyku z błyszczącymi drobinami. Aby wszystko wyszło zgodnie z planem, rozświetlacz powinniśmy nałożyć cienkim pędzelkiem. Użyjmy go w kluczowych miejscach: łuk kupidyna, grzbiet nosa, punkt pod łukiem brwiowym, obszar między nosem, a ustami. Większym pędzlem możemy wykonać rozświetlenie czoła (na wzór odwróconego trójkąta) oraz brody (na kształt okręgu). Nie można również zapomnieć o oczach. Umiejętnie położony rozświetlacz nada spojrzeniu blasku. W tym przypadku również warto zastosować odwrócony trójkąt. Jego punktami będą kąciki oka oraz środek policzka. Podane rozwiązanie to świetny przepis na idealny makijaż rozświetlający oczy.
4. Uzupełnienie makijażu rozświetlającego
Zwieńczeniem makijażu rozświetlającego będzie zastosowanie różu do policzków, naturalnego błyszczyka lub delikatnej pomadki. Warto również zadbać o dodatkowe upiększenie oka. Użyjmy więc tuszu do rzęs oraz delikatnej kredki do brwi. Tak dokończony makijaż będzie ukoronowaniem efektownego strobingu.
Kosmetyki Alilla Cosmetics to kosmetyki najnowszej generacji, kosmetyki XXI wieku !!!